افزونه ارسال پیامک Drupal

دروپال یک CMS رایگان است، با استفاده از دروپال قادر هستید که انواع مختلفی از سایت را راه‌اندازی کنید و دروپال هم مشابه وردپرس دارای قالب‌ها و ماژول‌های پولی و رایگان مختلفی است که با قرارگیری در کنار هسته دروپال امکانات سایت را افزایش خواهد داد. یکی از مزایای این سیستم نسبت به وردپرس این است که هر بخش از قابلیت‌ها به صورت جداگانه در نظر گرفته شده که در صورت استفاده می‌توانید آن را نصب کنید . یکی از راه‌کارهای بهینه‌سازی مدیریت سایت‌ها اطلاع ‌یافتن مدیر از رویدادهای سایت در سریع‌ترین زمان است.  افزونه پیامک دروپالی که توسط سارآنلاین تهیه و قابل دانلود است سبب می­شود بتوانید سریعتر به نیازهای کاربرانتان پاسخ دهید.  وقتی یک کاربر در سایت شما کامنت می‌گذارد یا تیکت ارسال می‌کند و منتظر پاسخ است دیگر نیاز نیست چند روز منتظر جواب باشد، زیرا که اطلاع رسانی پیش فرض از طریق ایمیل است که ایمیل به دلیل عدم دسترسی آسان کار را مشکل می­کند. تنها با نصب این افزونه که به محض وقوع برخی رویدادهای خاص مدیر سایت یا افراد مسئول را با پیامک آگاه می­سازد، کاربر از سرعت پاسخگویی شما رضایتمند شده و به شما اعتماد بیشتری خواهد کرد.

امکانات افزونه پیامکی Drupal :

  • ارسال پیامک به مدیر پس از ثبت نام کاربر جدید
  • ارسال پیامک به کاربر پس از ثبت نام
  • تایید شماره موبایل کاربر
  • ارسال پیامک به محض ورود کاربر به سایت
  • ارسال پیامک به محض خروج کاربر به سایت
  • ارسال پیامک پس از ثبت کامنت

راهنمای نصب/span>
۱- این افزونه نیاز به یک افزونه پیش نیاز به نام SMS Framework دارد که ابتدا باید این افزونه نصب شود تا بتوانیم از افزونه پیامکی دروپال استفاده کنیم .

۲- حال وارد مدیریت سایت دروپالی خود می شویم و از منو modules گزینه install new modules را بزنیم و سپس در این صفحه یا باید فایل دانلود شده از سامانه را در اینجا آپلود کنیم یا اینکه از سایت org افزونه Ippanel SMS را جستجو کنید و سپس کپی لینک بزنید و در کادر جایگذاری کنید و در نهایت دکمه install رو بزنید .

۳- از منو اصلی گزینه sms framework را انتخاب کنید و سپس گزینه gateway configuration را کلیک کنید و حال رو به روی گزینه SMS Ippanel دکمه configure را کلیک نمایید و در این صفحه باید تنظیمات درگاه پیامکی خود را وارد نمایید .

۴- وارد کردن نام کاربری و رمز عبور سامانه و شماره خط اختصاصی پنل خود الزامی می باشد . لازم بذکر است در قسمت advanced settings باید در قسمت Panel Address حتماً http://ippanel.com وارد شود.

۵- جهت تست این افزونه می توانید منو sms framework را انتخاب کنید و سپس گزینه Send a SMS را کلیک کنید و از صحت تنظمیات آن مطمئن شوید.

برای استفاده از این افزونه، لازم است که ابتدا از سارآنلاین پنل خریداری کنید و پس از دریافت نام کاربری و رمز عبور، وارد سامانه شوید. سپس از منوی خدمات وب سرویس و افزونه ها، فایل مورد نظر خود را دانلود نمایید و با استفاده از فایل راهنما، نسبت به پیاده سازی آن اقدام نمایید.